Urządzenie nie jest dostępne w sprzedaży.
Niewielkie rozmiary, odpowiednio dobrane proporcje (podstawa zajmuje małą powierzchnię), praca zarówno w pozycji poziomej jak i pionowej - wszystko to zapewnia możliwość montażu w dowolnym miejscu w zasięgu ręki kierowcy.
Kasa waży tylko 620 g.
Wyposażona jest w termiczny, wytrzymały i cichy mechanizm drukujący.

Zasada działania i użytkowania
Współpraca z kasą odbywa się poprzez kabel połączeniowy taksometru. Po zakończeniu kursu kasa otrzymuje informacje potrzebne do wystawienia paragonu. Oprócz druku paragonów, kasa przechowuje informacje o naliczonym podatku w pamięci fiskalnej oraz drukuje raporty.
Każda kasa ELZAB Teta może współpracować z 8 taksometrami.
Zasilanie pobierane jest z samochodowej instalacji elektrycznej (poprzez ten sam kabel połączeniowy), przy czym kasa dysponuje własnym, pojemnym akumulatorem wewnętrznym.
Po zakończeniu pracy można sprawnie i szybko odłączyć kasę (np. w celu zabezpieczenia przed kradzieżą). Można wówczas dokonywać wydruku raportów poza samochodem, np. w domu, korzystając z wewnętrznego zasilania.

Zalety i udogodnienia
Przy współpracy z taksometrami wykorzystującymi taką możliwość, kasa załącza się automatycznie po włączeniu taksometru (analogicznie przy jego wyłączeniu) i w najbardziej typowych przypadkach nie wymaga od kierowcy wykonywania żadnych, dodatkowych czynności.

Mechanizm drukujący i zastosowany papier przygotowane są do zmiennych, zależnych od pory roku, warunków pracy taksówkarza. Umożliwia szybką wymianę papieru - czynność polega jedynie na podniesieniu pokrywy, włożeniu nowej rolki i zamknięciu pokrywy. Poprzez przezroczystą osłonę można na bieżąco kontrolować ilość papieru jaka jeszcze pozostała na rolce.
Wykorzystano długie rolki papieru (27,5 m) przez co wydłuża się okres pomiędzy kolejnymi wymianami.

Komfort pracy i trwałość
Nachylenie wyświetlacza można regulować, dzięki czemu dane są doskonale czytelne.
Duże znaki są dobrze widoczne pod różnym kątem, z różnej odległości np. z tylnego siedzenia i przy oświetleniu zewnętrznym.
Zastosowane rozwiązanie jest trwałe (wyświetlacz nie wypala się po latach eksploatacji) i odporne na warunki klimatyczne.

"Raz a dobrze"
Przyswojenie sobie umiejętności obsługi kasy jest intuicyjne i szybkie. Pomagają w tym pełne opisy funkcji i nazw raportów na klawiaturze. Dzięki nim wystarczy raz przećwiczyć obsługę kasy, aby później pracować bez wątpliwości i posiłkowania się instrukcją.
Rodzaj folii, którą pokryto klawiaturę gwarantuje trwałość, szczelność a także ułatwia utrzymanie w czystości. Przyjemną pewność obsługi daje wyczuwalny moment przełączenia klawisza (klik).

Obsługa typowych zdarzeń
Kasa jest przygotowana do obsługi różnych zdarzeń składających się na codzienność pracy taksówkarza. Kasa może wystawiać paragon (oryginał i kopię) według wskazania taksometru lub rozliczenia kursu według ceny umownej. Możliwe jest udzielenie rabatu np. stałemu klientowi (do dyspozycji jest 10 poziomów rabatowych). W razie rezygnacji klienta z kursu w trakcie pierwszych 500 m jazdy lub 20 minut płatnego postoju paragon może zostać anulowany.

Zawartość paragonu
Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów paragon zawiera:
- czas rozpoczęcia i zakończenia kursu,
- przejechaną odległość,
- numer boczny taksówki,
- rabat (jeśli wystąpił),
- kwotę opłaty za kurs z wyszczególnieniem taryf oraz liczby jednostek taryfowych.
Kasa umożliwia ponadto wydrukowanie dodatkowych linii po paragonie (treść wybierana z gotowej listy).

Dodatkowe funkcje
Kasa umożliwia wydrukowanie 9 rodzajów raportów, które oprócz spełnienia wymogów stawianych przez przepisy ułatwiają analizy, przygotowanie rozliczeń i zestawień.
Kasa może wyświetlać bieżący czas.
Dostępne są ponadto szczegółowe, rzadziej używane funkcje serwisowe.

Dodatkowe możliwości
W sytuacjach awaryjnych możliwe jest wykorzystanie szybkiego ładowania akumulatora (do 3 godz.).
Kasa umożliwia także komunikację z komputerem, co jest przydatne do programowania kasy lub do wymiany danych (np. w celu dalszej ich analizy).
Powrót